Nasz koń Jaśmin dziękuje za uratowanie życia

17-go czerwca 2005 roku zorganizowaliśmy akcję pod hasłem: „Ratujmy życie koni”. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu udało nam się zebrać 3600 PLN, które pozwoliły nam wykupić i uratować konia przed rzeźnią.

Uratowany przez nas koń to pięcioletni Jaśmin. Właściciel postanowił sprzedać go do rzeźni gdy okazało się, że kontuzja stawu biodrowego wymaga operacji i nie daje pewności pełnego powrotu do zdrowia. Na szczęście Komitet Pomocy dla Zwierząt w Tychach dzięki uzbieranym przez nas pieniądzom uratował konia przed okrutną śmiercią.

Jaśmin dziękuje za uratowanie życia

Zarząd szkoły biorąc pod uwagę fakt, że to akcja zorganizowana przez szkołę uratowała życie Jaśmina postanowił otoczyć go specjalną opieką i finansować jego utrzymanie.

I tak oto mamy naszego konia

Obecnie po 6 miesiącach spędzonych w klinice, Jaśmin osiadł w nowym domu – w stajni w Brzózkach 40 km od Szczecina. Jaśmin jest bardzo przyjacielskim koniem, uwielbia jabłka i marchewki. Mimo operacji Jaśmin już zawsze będzie musiał brać regularnie leki dlatego też liczy na naszą pomoc.

Zapraszamy do obejrzenia historii Jaśmina i  przebiegu  naszej opieki nad nim od 2005 roku - w formie prezentacji przygotowanej z okazji obchodów  X–lecia działalności Szczecin International School 2002-2012:

 

Free JavaScript from
Rainbow Arch