Kadra pedagogiczna

Aneta Płuciennik, Polska

Jestem absolwentką Wydziału Humanistycznego Filologii Polskiej  Uniwersytetu Szczecińskigo, nauczycielem mianowanym z języka polskiego i egzaminatorem gimnazjalnym przedmiotów humanistycznych. Przygotowuję uczniów do sprawdzianu po VI klasie i egzaminu po trzecim roku gimnazjum oraz do matury.  W mojej codziennej pracy staram się przekonać swoich uczniów do trafności słów włoskiego pisarza Umberto Eco: "Kto czyta książki, żyje podwójnie". Myślę, że wspólnie przeżyliśmy już wiele wcieleń.

Anna Sawicka-Benicewicz, Polska

Uczy matematyki w Szkole Podstawowej, Gimnazjum oraz Liceum (P5, M1 oraz D1). Ukończyła studia magisterskie na kierunku matematyka na Uniwersytecie Szczecińskim oraz studia licencjackie na kierunku Filologia Angielska. W wolnym czasie uwielbia czytać książki, słuchać muzyki i chodzić na koncerty.

Dariusz Sikorski, Polska

Nauczyciel muzyki w szkole podstawowej i gimnazjum. Prowadzi również zajecia pozalekcyjne Music Club, gdzie uczniowie maja mozliwość rozwijać swoje talenty muzyczne, spiewając i grając na róznych instrumentach muzycznych takich jak flety proste, keyboardy, dzwonki chromatyczne czy gitary.
Posiada kwalifikacje jako nauczyciel muzyki i języka angielskiego (mgr sztuki i mgr filologii angielskiej). Od 1999 uczył muzyki i języka angielskiego w British International School of Szczecin, a nasępnie od 2002 muzyki w Szczecin International School.. Ma bogate doswiadczenie pedagogiczne w szkolnictwie poskim i miedzynarodowym, jak i w szkolnictwie wyższym. Posiada akredytację Uniwersytetu w Cambridge jako egzaminator muzyki zgodnie z regulacjami CIE. Od wielu lat jest stałym wspópracownikiem „Opery na Zamku” w Szczecinie Jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Profesjonalnego Zespołu Meskiego „The Baltic Singers”. W latach poprzednich pracowal jako asystent dyrygenta Choru Uniwersytetu Szczecińskiego i jako wokalista oraz instruktor Zespołu Wokalistów i Instrumentalistów „Camerata Nova” działającym w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Wraz z tymi zespołami odbył liczne podróże koncertowe do niemal wszystkich krajów europejskich, USA, Brazylii i Chin. Ma wieloletnie doswiadczenie zawodowe jako nauczyciel fortepianu, fletu i emisji głosu oraz jako nauczyciel języka angielskiego jako języka obcego.

Grzegorz Szkibiel, Polska

Aktualnie uczę na poziomie M2 i M3. Pracuję także na Uniwersytecie Szczecińskim na Wydziale Matematyczno - Fizycznym. Urodziłem się w Szczecinie i tu też skończyłem podstawówkę, liceum i Uniwersytet, gdzie otrzymałem tytuł magistra. Doktorat uzyskałem w Stanach Zjednoczonych (w Buffalo), gdzie po raz pierwszy uczyłem po angielsku. Potem miałe przygodę ze studentami z Iraku, którzy studiowali w Szczecinie matematykę oraz ze studentami Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

Interesuję się kryptografią, a poza tym lubię długie spacery oraz jazdę na rowerze lub na nartach.

Katarzyna Szopińska, Polska

Uczy języka niemieckiego jako języka dodatkowego w szkole podstawowej. Jako instruktor fitness prowadzi zajęcia WFu  w gimnazjum i liceum. Jako nauczyciel wychowania fizycznego prowadzi również zajęcia na basenie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej.

Karolina Szytel, Polska

Wychowawca klasy Grade 1. Uczy języka angielskiego, matematyki, plastykę i technikę, środowisko, historię, geografię i PSHE (edukację personalną, społeczną oraz zdrowotną). Oddana, zaangażowana i zadowolona z  pracy  z najmłodszymi!

Kerstin Walter, Niemcy

Pryncypał gimnazjum oraz koordynator egzaminów Cambridge. Nauczyciel języka niemieckiego jako ojczystego w SIS na poziomach gimnazjum i liceum.

Jest odpowiedzialna za koordynację programów nauczania w gimnazjum a także sprawdza czy są one skorelowane z programami w podstawówce i liceum, tak aby uczniowie mogli rozwijać swoją wiedzę i umiejętności odpowiednio do ich potrzeb i będą dobrze przygotowani do egzaminów IGCSE jak również do programu w liceum, czyli IB. W celu utrzymania standardów egzaminów pracuje nad zmianami programu w gimnazjum i jest w stałym kontakcie z nauczycielami, kierownictwem podstawówki i liceum a także z dyrekcją.

Jako koordynator egzaminów CIE, jest odpowiedzialna za sprawy administracyjne, przygotowanie i realizację corocznych egzaminów IGCSE, które przeprowadzane są w klasach M4 i D1.

Ponadto odpowiedzialna jest za różne imprezy, działania i wycieczki podejmowane w gimnazjum. Zajmuje się również funkcjonowaniem szkoły na co dzień i reprezentuje szkołę na zewnątrz.

Sonia Werner, Polska

Sonia Werner-nauczyciel języka niemieckiego na poziomie liceum i gimnazjum. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe i na stałe współpracuje z Goethe Instytut w Szczecinie. Jest również licencjonowanym egzaminatorem TELC na poziomie B1 i B2 . Obecnie uczy niemieckiego jako języka obcego i ojczystego.

Krystian Wołodźko, Polska

Nauczyciel Informatyki i Technologii Informacyjnej w szkole podstawowej i gimnazjum (G0-G6, G7-G8) oraz Informatyki w liceum. Posiada akredytacje uniwersytetu w Cambridge jako egzaminator informatyki zgodnie z regulacjami CIE. Jest członkiem Rady Szkoły. Odpowiedzialny za e-dziennik oraz stronę internetową szkoły. Wcześniejsze doświadczenia pedagogiczne zdobył w szkołach w Gorzowie Wielkopolskim.

Free JavaScript from
Rainbow Arch