Historia szkoły

     Dnia 12 marca 1999 roku Polska została przyjęta w szeregi NATO (Sojusz Północnoatlantycki) i stała się jego pełnoprawnym członkiem. Data ta jest kluczowa dla Polski i Polaków, a szczególnie dla mieszkańców miasta Szczecina, gdzie umiejscowiony został The Multinational Corps North-East (MNCNE) - Wielonarodowy Korpus Północ-Wschód. MNCNE jest organizacją wojskową wchodzącą w skład sił zbrojnych NATO.

     Kadra wojskowa MNCNE pochodzi z wielu krajów m.in. z: Danii, Niemiec i Polski. Jedną z pierwszych decyzji nowo powstałej kwatery wojskowej było ogłoszenie przetargu na utworzenie placówki oświatowej (szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum). Do organizacji tak dużego przedsięwzięcia zgłosiło się kilka firm, wśród nich Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej, której założycielem jest InBIT - Polska. Dnia 19 lipca 2002 ogłoszono, że organem założycielskim Szkoły Międzynarodowej będzie Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej. To ważne wydarzenie przypieczętował kontrakt zawarty pomiędzy dowództwem Korpusu reprezentowany przez gen. Schneidera, ówczesnego Rektora WSIE prof. Meyera, Prezydenta Miasta Szczecina oraz Kuratora Oświaty w Szczecinie. WSIE zobowiązało się do utworzenia Szczecin International School i rozpoczęło działalność 2 września 2002 roku. Pierwszym dyrektorem szkoły został dr Piotr Wahl - ówczesny prorektor WSIE.

     Począwszy od 1 stycznia 2009 SIS stała się jedną z wielu firm pod patronatem Stiftung & Bildung und Handwerk, którego siedziba mieści się w Paderborn, Niemcy.

Pierwsza siedziba Szkoły
w latach 2002 - 2009

   

images1.jpg

W 2009 Szkoła zmieniła nazwę na SIS Spółka z o.o. oraz przeniosła się do budynku na ulicy Starzyńskiego 3-4.

   

W październiku Szczecin International School przeprowadziła się do odnowionego budynku
przy ul. bł. Królowej Jadwigi 27,28.
I tutaj jesteśmy do dziś.

 

Free JavaScript from
Rainbow Arch