Aktualności

SIS NEWSLETTER 1 DZIEŃ SZKOŁY

INAUGURACJA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO

Ceremonia otwarcia  nowego roku szkolnego 2016/2017 rozpocznie się w czwartek 1 września 2016 o 8:40 na placu zabaw,  zapraszamy  wszystkich rodziców.  Jeżeli warunki pogodowe nie będą sprzyjające to ceremonia odbędzie się na sali gimnastycznej.

Primary

Po oficjalnej ceremonii rodzice uczniów P1 są zaproszeni do udziału w zajęciach integracyjnych w klasie P1 do godziny 10:00, następnie rodzice opuszczają dzieci, które zostają w szkole do godziny 15:25.

Uczniowie P2-P6 – rozpoczynają zajęcia zgodnie z planem, który zakłada także wprowadzenie zajęć integracyjnych w ciągu kilku pierwszych dni.

Middle i Diploma

Po oficjalnej uroczystości, uczniowie Middle i Diploma wraz w wychowawcami ropoczną w swoich klasach zajęcia integracyjne połączone z omówieniem zasad i procedur szkolnych.

TYDZIEŃ INTEGRACYJNY DLA MIDDLE I DIPLOMA

W czwartek 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Uczniowie powinni być w szkole przed 8.40, aby wziąć udział w Ceremonii Rozpoczęcia Roku Szkolnego. Rodzice i rodzina będą również mile widzianymi gośćmi. Po ceremonii uczniowie wraz z wychowawcami udadzą się do swoich klas.

Podczas pozostałych bloków w czwartek, a także w piątek uczniowie będą brali udział w zajęciach integracyjnych. W tym czasie nie będzie regularnych lekcji.

W poniedziałek 5 sierpnia uczniowie wezmą udział w Scavenger Hunt organizowanym tradycyjnie przez Samorząd Szkolny. Wydarzenie zajmuje cały dzień, uczniowe pod nadzorem nauczycieli będą poruszać się w mieście, aby dotrzeć do określonych miejsc i zdobyć punkty. Uczniowie powinni zabrać ze sobą coś do jedzenia.

 

SPOTKANIA Z RODZICAMI WE WRZEŚNIU

W celu zapoznania rodziców ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi funkcjonowania szkoły w obszarze organizacyjnym, jak i edukacyjnym, zostaną zorganizowane spotkania z wychowawcami poszczególnych klas według poniżej zamieszczonego grafiku:

Primary: zebrania dla poszczególnych klas zostaną zorganizowane od 5 do 7 września o godzinie 16:00  - w poniedziałek – klasy P6 i P4A, we wtorek klasy P5 i P1, w środę klasy P2A, P2B, P3, P4B. Wychowawcy zaprezentują programy nauczania oraz różne materiały i pomoce edukacyjne, a także szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania każdej klasy.

MIDDLE: w czwartek, 8 września (M1-M2: 16:00; M3-M4: 16:30);  wychowawcy poszczególnych klas w czasie spotkań przedstawią rodzicom najważniejsze zasady i reguły, dostępne/zalecane formy komunikacji między rodzicami a nauczycielami, programy nauczania i  informacje na temat egzaminów (M3, M4) oraz ogólne plany na nadchodzący rok szkolny.

DIPLOMA: w czwartek, 8 września, o 17.15 odbędzie się spotkanie dla rodziców, które będzie obejmowało następujące zagadnienia: przedstawienie zasad i procedur dla wszystkich nowych uczniów Diploma i nowych uczniów w D1; wprowadzenie do programu IB (D2) oraz nadchodzących wymagań/wyzwań i systemu oceniania (D3), formy komunikacji miedzy rodzicami i nauczycielami oraz wychowawcami.

 

INFORMACJE OGÓLNE

UMOWY

Jak co roku, rodzice na początku września muszą podpisać umowę ze szkołą.

W pierwszych dniach września umowa na rok szkolny 2016/2017 będzie dostępna do odbioru w Sekretariacie. Dokument zostanie przygotowany do podpisu dla obojga rodziców. Jeśli nie będą Państwo w stanie odebrać umowy osobiście do środy 14 września, to po tym terminie zostaną one wysłane pocztą.

Do rodziców dzieci kontynuujących naukę aneksy do umowy zostaną wysłane pocztą. Prosimy o ich podpisanie i zwrot jednego egzemplarza do sekretariatu.

Jeżeli macie Państwo inne oczekiwania w tej kwestii, prosimy o kontakt z Sekretariatem.

Podpisane umowy należy zwrócić do Sekretariatu do piątku 30 września.


PLAN LEKCJI

Plan lekcji będzie dostępny na naszej stronie internetowej w ostatnim tygodniu sierpnia. Prosimy o śledzenie ewentualnych zmian, ponieważ plan może ulec modyfikacjom na początku roku szkolnego.

 

WYŻYWIENIE

Prosimy o zapewnienie dziecku wyżywienia w pierwszych dniach września. Szczegóły dotyczące rozpoczęcia wydawania cateringowych obiadów oraz kwoty do zapłaty za wrzesień zostaną umieszczone na stronie internetowej pod koniec sierpnia.

 

STRÓJ SPORTOWY (koszullka z logo SIS i spodenki) DLA UCZNIÓW PRIMARY

Każdy nowy uczeń otrzymuje strój sportowy (koszulka z logo SIS i spodenki) bez dodatkoych kosztów. Jednakże jeśli dziecko zgubi lub wyrośnie ze swojego stroju, prosimy, aby rodzice złożyli zamówienie na nowy strój (100zł) u nauczycieli wychowania fizycznego.

 

ŚWIETLICA

Otwarcie świetlicy planowane jest w późniejszym terminie, o którym niezwłocznie Państwa poinformujemy. Z tego powodu bardzo prosimy o przywożenie dzieci o godz. 08:40 i odbieranie o 15:25. Za wyrozumiałość z góry dziękujemy.

» wróć do listy

Free JavaScript from
Rainbow Arch