Aktualności

SIS NEWSLETTER 24 CZERWCA 2016

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbędzie się w czwartek, 30 czerwca o godzinie 10:00 na szkolnym placu zabaw. Po ceremonii uczniowie wraz z rodzicami, w swoich klasach lekcyjnych, otrzymają od wychowawców świadectwa. 

 

UCZNIOWIE, KTÓRZY NIE BĘDĄ KONTYNUOWAĆ NAUKI W SIS W NASTĘPNYM ROKU SZKOLNYM

Chcielibyśmy prosić wszystkich rodziców, których dzieci nie będą kontynuowały nauki w naszej szkole w roku szkolnym 2016/2017 o poinformowanie szkoły o tym fakcie. Te informacje są niezbędne do przygotowania listy uczniów na przyszły rok oraz do innych celów administracyjnych, związanych z planowaniem i umowami. Jeżeli Państwa dziecko odchodzi ze szkoły, prosimy o poinformowanie Sekretariatu poprzez wysłanie e-maila na: info@sis.info.pl.

 

PUDŁO Z RZECZAMI ZNALEZIONYMI

Wszystkie znalezione w tym roku ubrania mogą być zabrane z dużego kosza w szatni. Prosimy o odszukanie zagubionych rzeczy. Wszystkie nieodebrane rzeczy zostaną przekazane instytucjom dobroczynnym w lipcu.

 

PRZEPUSTKI SAMOCHODOWE

SIS zdecydowało się wdrożyć nową politykę, dotyczącą tych rodziców i uczniów, którzy mają samochód/pojazd, w celu zapewnienia efektywniejszych środków bezpieczeństwa dla wszystkich. Dlatego prosimy wszystkich rodziców i uczniów, którzy mają samochód/pojazd o dostarczenia do Sekretariatu ich pełnej nazwy oraz numeru tablicy rejestracyjnej tak szybko, jak to możliwe. W najbliższej przyszłości otrzymacie Państwo przepustkę, umożliwiającą wjazd na teren szkoły. Zarządzenie powyższe nie obowiązuje rodziców NATO, gdyż przepustki, którymi się Państwo posługujecie przy wjeździe do korpusu, jedocześnie będą upoważniały do wjazdu na teren szkoły.   

 

NOCLEG W SZKOLE

W dniu17.06 samorząd studencki zorganizował po raz drugi  nocleg w szkole dla naszych uczniów. Uczniowie , w odróżnieniu do tego, co zwykle robili w szkole , spędzili swój czas oglądając filmy, grając w gry planszowe, uprawiając sport i biorąc udział w rożnych grach. Dziękujemy wszystkim biorącym udział oraz wszystkim, którzy nam pomagali podczas tego wspaniałego wydarzenia.

 

DZIEŃ EKOLOGICZNY

27-go czerwca będziemy świętować nasz doroczny Dzień Ekologiczny. Uczniowie Middle i Diploma pojadą wtedy autokarem do rezerwatu ptaków Świdwie, ok 25 km od Szczecina. Uczniowie wezmą udzieł we wprowadzającym wykładzie, a potem ruszymy odkrywać rezerwat podczas zajęć w terenie. Z uwagi na dużą ilość uczniów, oprowadzać nas będą trzej przewodnicy, z których dwóch mówi po angielsku, a jeden będzie miał tłumacza. Po zajęciach przewidziane jest ognisko i nasz tradycyjny Eco Fashion Show.

Szkoła zapewnia kiełbaski, chleb i sosy na ognisko oraz wodę do picia. Oczywiście można dzieciom dać do jedzenia to, na co będą miały ochotę (ale tylko zdrowe jedzenie!). Proszę także upewnić się, że dziecko jest odpowiednio ubrane. Nawet jeżeli pogoda dopisze, dobrym pomysłem bedą długie spodnie, aby nie podrapać nóg (można  później przebrać ubranie). Także buty muszą być dostosowane do sytuacji (najlepsze będa kryte, nie sandały/klapki). W związku z dużym występowaniem kleszczy w tym roku, proszę zaopatrzyć dziecko w spray/maść odstraszającą komary/kleszcze, a po wycieczce dokładnie sprawdzić czy żadnego nie ma na ciele. 

Więcej informacji zostanie podane bliżej daty wyjazdu.

 

II SIS Mistrzostwa ergometru wioślarskiego odbyły się 22.06.2016

 Poniżej lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

 

P6/M1

 DZIEWCZYNY 300M : I Laura M1                     CHŁOPCY 500 M : I Markus P6

                              II Emilly M1                                                 II Wiktor M1

                          III Viktoria M1                                                   III Sirius M 1

 

WYŚCIG GRUPOWY: 1000 M : I P6

II M1

 

M2A /M2B /M3

DZIEWCZYNY 300M : I Beatriz M2 B          CHŁOPCY 500M : I Mikkel M2A

                              II Letycja M3                                                  II Nicolai M3

                              III Frederike                                                   III Dawid M3

 

WYŚCIG GRUPOWY : 1000 M : I M2A

II M3

III M2B

 

M4 /D1 /D2

DZIEWCZYNY 300M : I Katharina D2     CHŁOPCY 500 M : I Christian V. D1

                               II Elisse D2                                   II Yanneck D2

                                III Ida Tesh M4                            III Aleksandr D1

 

                                             WYŚCIG GRUPOWY : 1000 M : I D2

                                                                                          II D1

                                                                                           III M4

Gratulujemy!

 

GALERIA JEDNEGO WIERSZA

15 czerwca 2016 w Książnicy Pomorskiej o godzinie 17.00 ul. Podgórna 15 odbyło się Odsłonięcie Galerii Jednego Wiersza szczecińskiego pisarza Janusza Krzymińskiego oraz spotkanie z pisarzem.

W ramach oprawy artystycznej wydarzenia  wystąpili nasi uczniowie z klasy M1: Mia i Bartek, którym towarzyszył nasz nauczyciel muzyki Pan Dariusz Sikorski oraz ich rodzice i rodzeństwo.Dali oni wspaniały koncert zatytułowany: „Słynne melodie po obu stronach oceanu”.Zarówno pisarz jak i organizatorzy wydarzenia wyrazili wdzięczność za nasz udział oraz wysoko ocenili poziom artysyczny prezentacji naszych uczniów.

Więcej szczegółów na temat wydarzenia w linku poniżej:

http://www.ksiaznica.szczecin.pl/www/wydarzenia/single/id/1202

 

DZIEŃ SPORTU W PRIMARY

W piątek 24 czerwca na bloku 3 i 4 uczniowie klas P1-P6 uczestniczyli w Dniu Sportu zorganizowanym na stadionie lekkoatletycznym w Szczecinie. Pomimo upalnej pogody, dzieci brały udział w różnych konkurencjach lekkoatletycznych, takich jak: rzut piłką lekarską, skok wzwyż czy skok w dal.  Nasi uczniowie byli bardzo podekscytowani. Gratulujemy zwycięzom! Chcielibyśmy podziękować naszemu trenerowi P.Janiszynowi za zorganizowanie tej sportowej imprezy w profesjonalny sposób. Bardzo dziękujemy P. Żakowskiej za poprowadzenie formalnych spraw związanych z wynajęciem stadionu, jak również naszym nauczycielkom wf-u P.Witkowskiej i P.Szopińskiej oraz uczniom klasy M4 za ich wsparcie podczas Dnia Sportu.

Chcielibyśmy podziekować wszystkim rodzicom, którzy przybyli dopingować i wspierać dzieci.

 

DZIEŃ SPORTU W DIPLOMA

W czwartek, 23 czerwca uczniowie Diploma spędzili dzień na torze regatowym na Dziewokliczu. Był to wspaniały dzień, dziękujemy bardzo za organizację Panu Janiszyn, Pani Witkowskiej, Pani Budynkiewicz i Pani Ormseth.ZDJĘCIA KLASOWE

Zdjęcia klasowe i grupowe wykonane przez Studio Fleshfot w czerwcu będą do odebrania w poniedziałek 27 czerwca.  Zakupienie zdjęć jest dobrowolne.


PIKNIK DLA DZIECI Z PRIMARY

W środę 29 czerwca na 4 bloku wszystkie klasy Primary będa mieć piknik na szkolnym placu zabaw. Prosimy uprzejmie, aby dzieci zabrały ze sobą zdrowe przekąski i koce piknikowe. W razie kiepskiej pogody, piknik odbędzie się w poszczególnych klasach.

DIPLOMA: W środę, 29 czerwca podczas 3 bloku wszyscy uczniowie Diploma posprzątają swoje szafki, a następnie podczas 4 bloku zostanie urządzony piknik na placu zabaw. Prosimy przynieść koce i napoje!


WARSZTATY KARATE W DIPLOMA

W środę, 22 czerwca uczniowie Diploma wzięli udział w warsztatach karate. Było to bardzo ciekawe doświadczenie oraz sprawiło nam wiele radości! Zdjęcia z wydarzenie będą dostępne na naszej stronie internetowej.


SPORTOWE I ARTYSTYCZNE ZAJĘCIA W STYLU JAPOŃSKIM DLA UCZNIÓW PRIMARY

W czwartek, 23 czerwca wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej wzięły udział w zajęciach sportowych i artystycznych związanych z japońskimi tradycjami. Uczniowie w mieszanych grupach uczestniczyli w treningu karate i spróbowali swoich sił w sztuce kaligrafii. Te zajęcia bardzo się podobały dzieciom. Zdjęcia będą wkrótce na naszej stronie internetowej.

 

ZAPROSZENIE NA SUMMER SHOW 2016 UCZNIÓW KLAS P1-P3

Serdecznie zapraszamy raz jeszcze  wszystkich rodziców najmłodszych uczniów naszej szkoły na występ klas P1-P3 w poniedziałek 27. czerwca o godz. 14.30 do sali gimnastycznej. Młodzi artyści, a także nauczyciele i wychowawcy, liczą na Państwa obecność!

 

WIZYTA KLAS P1 W KLUBIE POGOŃ SZCZECIN

We wtorek, 21 czerwca 2016r, uczniowie z klas P1A oraz P1B mieli okazję odwiedzić piłkarzy z klubu Pogoń Szczecin podczas treningu oraz zwiedzić stadion.

 Na początku uczniowie obejrzeli wystawę o historii i dokonaniach szczecińskiego klubu. Podczas wycieczki dzieci zwiedziły stadion, miały okazję zasiąść w strefie dla vipów oraz dziennikarzy, wejść na murawę oraz zwiedzić zaplecze klubu. Co najważniejsze, mogliśmy zrobić sobie zdjęcie z zawodnikami. Bawiliśmy się świetnie!

 

WYCIECZKA DO RUKARNI

W piatek 17 czerwca 2016 klasy P3 i P5 odwiedziły drukarnię KaDruk w Szczecinie. Uczniowie mieli szansę poznać różne techniki stosowane w procesie drukowania książki. Wycieczka zostala zainspirowana tematami lekcji i zadaniami wykonywanymi przez dzieci w czasie zajęć IPC - "Media Magic. Communication" oraz "Making the News". Serdecznie dziękujemy Pani Basi Żakowskiej za pomoc w zorganizowniu wspanialej wyczieczki!

 

MIĘDZYNARODOWY KLUB KSIĄŻKI SCHOLASTIC

Dziękujemy wszystkim, którzy skorzystali z oferty wydawnictwa Scholastic w bieżącym roku szkolnym. Międzynarodowy Klub Książki Scholastic będzie kontynuowany od września, po naszym  powrocie z wakacji.

MENU

 

» wróć do listy

Free JavaScript from
Rainbow Arch